Dárkové poukazy na sport v Brně

Logo Město Brno

Dárci krve si v Brně zasportují za zvýhodněných podmínek. Dostanou poukazy třeba na plavání, bruslení nebo plážový volejbal.

Město Brno si váží obětavosti a nezištnosti svých občanů – bezpříspěvkových dárců krve, kteří se neváhají podělit o nejcennější tekutinu s těmi, kdo ji potřebují. Pomáhají tak zachraňovat nejenom jejich ohrožené zdraví, ale mnohdy i jejich životy.

Proto v roce 2019 vedení města rozhodlo, že ocení bezpříspěvkové dárce krve s trvalým bydlištěm v Brně, kteří dosáhnou některého z významných jubilejních počtů bezpříspěvkových odběrů krve: zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského, zlatého kříže ČČK 3., 2. nebo 1. třídy či plakety ČČK Dar krve – dar života. Brno jim předá kromě dárkových poukazů na vstupenky do Hvězdárny a planetária Brno a na roční šalinkartu (platí pro dárce oceněné zlatým křížem nebo plaketou ČČK) také dárkové poukazy na využití brněnských sportovišť ve správě městské společnosti STAREZ – SPORT, a to takto:

  • v ceně 500 Kč – zlatá medaile prof. MUDr. Jana Janského, resp. zlatý kříž ČČK 3. třídy,
  • v ceně 1000 Kč – zlatý kříž ČČK 2. třídy,
  • v ceně 1500 Kč – zlatý kříž ČČK 1. třídy,
  • v ceně 2000 Kč – plaketa ČČK Dar krve – dar života.

Tyto benefity obdrží ocenění dárci krve během slavnostního setkání s kulturním programem. Pokud se ho z nejrůznějších důvodů nemohou zúčastnit, domluví si jejich převzetí individuálně.

Předávání benefitů v roce 2020

Uskutečnilo se v říjnu na hvězdárně a jeho součástí byl i koncert Filmová hudba pod hvězdami v podání Pražského filmového orchestru pod vedením dirigenta Jiřího Korynty. Benefity předávala ambasadorka kampaně Darujme krev pro Brno tenistka Lucie Šafářová.

Předávání benefitů v roce 2021

Konalo se v září v Besedním domě a bylo spojeno s koncertem S kapkou krve na vlnách hudby brněnské kapely Brünnfield, jejíž členové sami patří mezi pravidelné dárce krve.

Předávání benefitů v roce 2022

Akci S kapkou krve ke hvězdám hostilo v září Divadlo Bolka Polívky. Dárci zhlédli i divadelní představení Pozemšťan autora a herce Pavola Seriše.

Předávání benefitů v roce 2023

Uskutečnilo se opět na hvězdárně a jeho součástí bylo audiovizuální představení „Pink Floyd’s The Dark Side of the Moon“.

Poskytovatel:
Město Brno
WWW:
darujmekrev.brno.cz
Zdroj:
darujmekrev.brno.cz/benefity-pro-darce-krve
Ušetříte:
500 – 2000 Kč ročně
Sdílet:FacebookTwitterEmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *