Ukončeno

Dárkový poukaz na hvězdárnu v Brně

Logo Město Brno

Akce skončila

Dárce krve v Brně čeká výprava do vesmíru zdarma. Dostanou poukazy na vstupenku na hvězdárnu v hodnotě 180 korun.

Město Brno si váží obětavosti a nezištnosti svých občanů – bezpříspěvkových dárců krve, kteří se neváhají podělit o nejcennější tekutinu s těmi, kdo ji potřebují. Pomáhají tak zachraňovat nejenom jejich ohrožené zdraví, ale mnohdy i jejich životy.

Proto v roce 2019 vedení města rozhodlo, že ocení bezpříspěvkové dárce krve s trvalým bydlištěm v Brně, kteří dosáhnou některého z významných jubilejních počtů bezpříspěvkových odběrů krve: zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského, zlatého kříže ČČK 3., 2. nebo 1. třídy či plakety ČČK Dar krve – dar života. Brno jim předá kromě dárkových poukazů na využití brněnských sportovišť ve správě městské společnosti STAREZ – SPORT a na roční šalinkartu (platí pro dárce oceněné zlatým křížem nebo plaketou ČČK) také dárkové poukazy na vstupenky do Hvězdárny a planetária Brno.

Tyto benefity obdrží ocenění dárci krve během slavnostního setkání s kulturním programem. Pokud se ho z nejrůznějších důvodů nemohou zúčastnit, domluví si jejich převzetí individuálně.

Předávání benefitů v roce 2020

Uskutečnilo se v říjnu na hvězdárně a jeho součástí byl i koncert Filmová hudba pod hvězdami v podání Pražského filmového orchestru pod vedením dirigenta Jiřího Korynty. Benefity předávala ambasadorka kampaně Darujme krev pro Brno tenistka Lucie Šafářová.

Předávání benefitů v roce 2021

Konalo se v září v Besedním domě a bylo spojeno s koncertem S kapkou krve na vlnách hudby brněnské kapely Brünnfield, jejíž členové sami patří mezi pravidelné dárce krve.

Předávání benefitů v roce 2022

Akci S kapkou krve ke hvězdám hostilo v září Divadlo Bolka Polívky. Dárci zhlédli i divadelní představení Pozemšťan autora a herce Pavola Seriše.

Poskytovatel:
Město Brno
WWW:
darujmekrev.brno.cz
Zdroj:
darujmekrev.brno.cz/benefity-pro-darce-krve
Ušetříte:
180 Kč ročně
Sdílet:FacebookTwitterEmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *