Příspěvky ZP MV ČR v roce 2023

Logo ZP MV ČR

ZP MV ČR poskytuje v roce 2023 dárcům krve a kostní dřeně příspěvek až 7000 Kč a další finanční příspěvky v rámci preventivních programů.

Na této stránce uvádíme seznam příspěvků ZP MV ČR pro dárce krve a kostní dřeně v roce 2023. Kromě těchto benefitů můžete v rámci preventivních programů čerpat další příspěvky pro dospělé a děti.

Dárci krve a kostní dřeně

  • 250 Kč na vitamíny a minerály zakoupené v lékárně. Příspěvek se poskytuje jednou ročně za alespoň dva odběry plné krve v daném roce.
  • 1000 Kč pro prvodárce, kteří svůj první odběr krve absolvovali v letošním roce. Příspěvek lze použít na položky z výběru pro alternativní možnosti k lázeňské rehabilitační péči (viz níže).
  • 5000 Kč na lázeňskou léčebně rehabilitační péči pro dárce, který doloží minimálně 6 odběrů v období od 1.1.2021 do 31.12.2023 (znovu lze žádat nejdříve po dvou letech) nebo až 2000 Kč na alternativní možnosti (viz níže).
  • 7000 Kč na lázeňskou léčebně rehabilitační péči pro dárce kostní dřeně nebo až 4000 Kč na alternativní možnosti (viz níže).
  • Alternativní možností k příspěvku na lázeňskou léčebně rehabilitační péči je využití finančního příspěvku na ambulantní rehabilitační péči, sportovní pohybové aktivity, nákup zdravotnických prostředků, léčivých přípravků nebo doplňků stravy. Kompletní výčet viz webové stránky pojišťovny.

Další zajímavé benefity

ZP MV ČR nabízí mnoho dalších benefitů. Zde uvádíme výběr několika zajímavých příspěvků. Kompletní seznam najdete na webu pojišťovny.

  • Těhotné ženy a ženy po porodu mohou získat příspěvek až 3000 Kč.
  • Příspěvek až 2000 Kč na očkování.
  • Dospělí mohou získat až 500 Kč a děti až 1500 Kč na sportovní pohybové aktivity.
  • Příspěvek ve výši až 500 Kč pro dospělé a až 1500 Kč pro děti na sportovní ochranné a zdravotnické pomůcky.

Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 31.12.2023. Kompletní informace a podmínky najdete na webových stránkách ZP MV ČR.

Poskytovatel:
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
WWW:
www.zpmvcr.cz
Zdroj:
www.zpmvcr.cz/pojistenci/bonusy-na-prevenci
Ušetříte:
až několik tisíc Kč ročně
Sdílet:FacebookTwitterEmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *